Novinky

Prague Open Beach Handball ovládly týmy Pyrki Poznaň a TSHV Camelot Handbal

První únorový víkend roku 2020 patřil v pražském Beachklubu Ládví plážovým házenkářům, ti zde uspořádali již II. ročník mládežnického Zimního turnaje Prague Open Beach Handball, jehož součástí byla i Evropské beach handballová tour (plážová liga mistrů) s bezmála stovkou dospělých beachových hráček a hráčů ze 6 zemí světa. Ceny vítězům předávali člen Exekutivy IHF pan František Táborský a Radní pro kulturu a sport Městské části Praha 8 pan Michal Švarc.

... více zde. 

 

Miloš Slabý, trenér našich strážců brány

Až na ten úvod, který se úplně nepovedl ani jednomu, ano. Od druhého zápasu už to bylo to, na co jsme zvyklí a co potřebujeme. Jsou týmy, které jsou schopné vyhrát zápas bez výkonu brankáře. Ale to není náš případ. Když se nám nějaké zápasy povedly, tak při tom vždy zachytal brankář. Od druhého zápasu už to bylo v pořádku.

... více zde. 

Byl to hodně bojovný zápas, který jsme měli šanci zvrátit, říká nováček týmu Vojtěch Patzel

Na české straně se nejen na lavičku, ale i na hřiště dostala nová posila českého týmu. Po zranění Matěje Klímy dostal příležitost v národním týmu jeho klubový spoluhráč a velký kamarád Vojtěch Patzel. V závěru utkání vyběhl na hřiště a užil si, dle oficiálních statistik, svoji minutu a půl dlouhou „chvilku slávy“.

... více zde. 

Matěj Klíma, nejmladší člen kádru: Nic velkého se ode mě nečeká, ale měl bych umět prodat to, co umím

Dvacetiletá levá spojka pražské Dukly rozhodně není k přehlédnutí. S jednadevadesáti přesnými zásahy kraluje spolu se zuberským Řezníčkem tabulce střelců mužské Extraligy, ve které navíc jeho klubu patří bronzová pozice. Už před dvěma roky ještě jako dorostenec nastupoval za extraligové Zubří v roli stěžejního hráče.

..... více zde.