Novinky

O víkendu budou vidět v Čechách buchtičky a Goliáš

Série zápasů evropských pohárů tento víkend pokračuje dalšími souboji, a my se můžeme těšit na to, že do nich v neděli zasáhne náš poslední, dosud odpočívající, účastník, pražská Dukla. V Mostě uvidíme odvetu třetího kola EHF Cupu a posledními zápasy se budou dohrávat i základní skupiny ligy mistryň, kde bojuje Michaela Hrbková.

...více zde

 

 

 

Pozvánka na 9. kolo WHIL s Klárou Jandáskovou z HC Veselí nad Moravou

V průběhu následujících několika dnů bude odehráho poslední letošní kolo WHIL. Na druhém místě tabulky se po 8. kole objevil tým, který by tam před začátkem soutěže asi nikdo nečekal. Tři body za jasně vedoucími Michalovcemi najdeme aktuálně nejlepší český tým tabulky, HC Veselí nad Moravou a na další kolo nás tentokrát pozve jeho odchovankyně a levé křídlo, Klára Jandásková.

...více zde

 

 

 

Katařani se prohánějí po českých palubovkách

Celek z Perského zálivu Al-Gharafa Sports Club je v České republice na tréninkovém kempu a průběžně cestuje po našich klubech, aby v rámci své přípravy na turnaj Asian Cup, nabral zkušenosti a prověřil síly svých házenkářů. 

 

Jen mrtvá ryba plave s proudem

Po rozhovoru s technickým vedoucím reprezentace mužů Lukášem Pelikánem, pokračujeme v představování dalšího ze zástupců "reprezentační rodiny."  Petr Krob - "Šedá eminence" reprezentace žen, snílek a dobrodruh, věčný bojovník za ženskou a hlavně pak reprezentační házenou, který občas pro své názory naráží na vlnu nepochopení, také proto na něj sedí úsloví, "jen mrtvá ryba plave s proudem."  

...více zde

 

 

Čeká nás další pohárový víkend - do hry vstupuje Poruba

Nadcházející pohárový víkend bude oproti tomu minulému doslova nabitý zápasy a můžeme se opět těšit na vystoupení našich zástupců. Poprvé v sezoně se v Evropě představí i náš druhý ženský celek v pohárech - Sokol Poruba, který, stejně jako mostečtí Černí andělé, již několik let pravidelně reprezentuje naší házenou za hranicemi. Další ze zápasů čeká také Míšu Hrbkovou v lize mistryň.

...více zde

Pozvánka na 8. kolo WHIL s Hankou Kutlvašrovou

Až na výjimky mají kluby odehráno sedm zápasů letošního ročníku česko-slovenské interligy žen. Českým týmům po nich dominuje v tabulce WHIL druhá pražská Slávie, která v posledním kole přivezla body z palubovky mistrovského Mostu. Koho jiného poprosit o upoutávku na další kolo, než nejlepší střelkyni Slávie v tomto utkání a českou reprezentantku, Hanku Kutlvašrovou

...více zde

 

HNB má akreditovaného fotografa pro ME žen 2014

Sedmého prosince začne v Maďarsku a Chorvatsku mistrovství Evropy v házené žen a HNB u toho bude mít i svého fotografa. Po žádosti na EHF přišla před několika dny kladná odpověď s přidělenou akreditací, a tak se můžeme těšit na snímky Romana Knedlíka, fotografa, který spolupracuje s projektem HNB.

Roman pro nás fotil zářijový turnaj O štít města Chebu (galerie zde) a dalším počinem bude právě nadcházejícím mistrovství starého kontinentu.

...více zde

 

Základní skupiny ligy mistryň vstupují do druhé poloviny

Tento druhý listopadový víkend je na zápasy evropských pohárů poměrně chudý. Na programu je pouze 8 zápasů, a to všechny jedné jediné soutěže - ženské EHF Champions League. Ta má za sebou polovinu z 6 kol základní skupiny, a protože letos poprvé do dalších bojů postupují první tři týmy ze skupiny, je stále o co hrát.

4. kolo přinese „odvety“ soubojů ze třetích kol. Utkají se týmy, které proti sobě stály před týdnem a lze opět očekávat zajímavé souboje i výsledky, protože družstva si mají co vracet a v některých soubojích půjde právě o důležité body pro zajištění postupu.

...více zde

 

Čtyři v jednom aneb jedna velká plzeňská házenkářská rodina

Kdyby Eduarda Basse nezlákal příběh z fotbalového ale házenkářského prostředí, určitě by místo o Klapzubově jedenáctce mohl napsat příběh o ženském týmu DHC SVŠ Plzeň. Nejde sice čistě o družstvo jedné rodiny, ta Galuškových zde ale jednoznačně převažuje. Jana, Dominika, Linda a Veronika Galuškovi, to jsou dámy, které můžete najít na soupisce tohoto druholigového týmu. Pod bedlivým dohledem svého dědečka a tatínka v jedné osobě, pana Karla Reicherta, se zde věnují sportu, který milují a plní si svůj sen, setkat se spolu v jednom týmu.

...více zde

 

Reprezentační týden všech mužských kategorií začal

Nejsledovanějším reprezentačním týmem tohoto týdne bude zajisté seniorská reprezentace mužů, která vyráží vstříc kvalifikaci na mezinárodní akci, kterou je tentokrát Euro 2016.
 
Češká seniorská reprezentace se sešla v Plzni, kde se pod vedením nové trenérské dvojice Jana Filipa a Daniela Kubeše, připravují na čtvrteční start kvalifikační skupiny, kdy Češi nastoupí na půdě olympijských vítězů a mistrů Evropy z Francie (30.10.). Program tohoto týdne je opravdu nabitý. Po příletu z Chambéry se reprezentanti v pátečních odpoledních hodinách přesunou do Zlína, kde bude probíhat příprava na nedělní kvalifikační zápas proti silné Makedonii (2.11.)
 

 

Malý klub s velkým nadšením a házenkářským srdcem

Žirovnice je malé jihočeské městečko, ve kterém se díky neutuchající lásce k házené zrodil v roce 2009 jeden z nejmenších a nejmladších házenkářských klubů Česka. 

Kde se vzal nápad na založení klubu DHK Slavoj Žirovnice, s čím klub průběžně bojuje a jaké úspěchy sbírá, si můžete přečíst v rozhovoru, který HNB ochotně poskytl zakladatel a trenér v jedné osobě, pan Jan Dvořák

...více zde

"Chceme do první ligy" zní z A - týmu mužů pražských Vršovic

Velký den házené jsme měli možnost tento víkend sledovat v pražských Vršovicích, kde o své důležité body bojovaly týmy mladších a starších dorostenek, mladších dorostenců a A-týmy mužů a žen.  Nestává se tak často, aby bylo vidět v jeden den hned pět domácích zápasů, z nichž dva jsou navíc derby.

 

Domácí tvrz, se nakonec podařilo uhájit hned dvěma vršovickým celkům. Nejprve bodovaly starší dorostenky, na ně pak navázali s důležitým vítězstvím muži A-týmu a zajistili si tak aktuálně druhé místo tabulky. Jak průběhy vítězných zápasů viděli jejich trenéři, se můžete dočíst zde