Novinky

Reprezentační srazy mě vždy nabíjely pozitivní energií

Jiří Hynek,  plzeňský odchovanec, který byl v reprezentaci ČR spolu s Danielem Kubešem ceněn jako výborný obranář, se v roce 2005 propracoval do německé Bundesligy, odkud se ve svých 32 letech vrátil zpět do rodné Plzně, kde přijal pozici asistenta trenéra u A týmu SSK Talent 90 Plzeň.

Český reprezentant Jiří Hynek musel, kvůli opakovanému zranění a po dvou operacích křížových vazů ve stejném koleni, předčasně ukončit aktivní házenkářskou kariéru. Reprezentace tak přišla o kovaného obranáře, za jehož výbornou defenzivní prací stojí pozvánka k odehrání 78 zápasů za českou reprezentaci a 12 vstřelených branek.

...více zde

 

Nové přírůstky do házenkářské rodiny

Lucie Fabíková a Michaela Borovská - dvě novopečené maminky, které v nedávných týdnech přivedly na svět dvě krásná dítka, holčičku Laurinku a chlapečka Filípka. Obě nám v květnu poskytly rozhovor ještě v době, kdy byly v očekávání narození svých potomků. Dnes již jsou v mateřské realitě, šťastné a pyšné na své děti. Jak to viděly a těšily se pár týdnů před jejich narozením, si můžete připomenou z přepisů květnových rozhovorů níže.

...více zde

2. ročník mezinárodního turnaje Vršovice Handball Cup je minulostí

Ve dnech 5. - 7. 9. 2014 se v pražských Vršovicích konal 2. ročník mezinárodního mládežnického turnaje Vršovice Handball Cup. Turnaje se tentokráte zúčastnilo celkem 30 týmů starších a mladších žaček ze Slovenska a České republiky.

Počasí turnaji stejně jako v prvním ročníku přálo, nálada byla výborná, ale i přes tyto velká pozitiva byl víkend hodně náročný jak pro pořadatele a rozhodčí, tak pro samotné hráčky a trenéry týmů.

...více zde

 

Mónika Kovacsicz – maďarská reprezentantka s československými kořeny

Zeptáte-li se našich házenkářů a házenkářek na jméno nějaké současné maďarské reprezentantky, pravděpodobně padne jméno Anity Görbitz. Stejně jako ona je dlouholetou oporou národního týmu Maďarska i třicetileté pravé křídlo, Mónika Kovacsicz.

Usměvavá rodačka z tehdy ještě československého, nyní slovenského, Komárna poskytla HNB rozhovor, který si můžete přečíst dále.

Mónika má za sebou již řadu házenkářských týmových i individuálních úspěchů, prošla slavnými evropskými kluby (Györ, Viborg, Ferencvárosi TC) a účastnila se vrcholných seniorských akcí.

...více zde

Písecká Veronika Malá září v dresu českých reprezentací stejně jako v tom klubovém

Výjimečný sportovní talent písecké odchovankyně Veroniky Malé se projevuje v každém házenkářském utkání. Její rychlost a cit pro míč vidí nejen trenéři v mateřském klubu, ale i trenéři ve všech reprezentačních mužstvech, kterými Veronika prošla.
 

Do seniorského týmu interligových házenkářek Sokola Písek Veronika naskočila ještě jako mladší dorostenka a hned při prvních zápasech ukázala, že si ze startu v nejvyšší tuzemské soutěži nedělá těžkou hlavu. 

  ...více zde

Karel Liška - rozhodčí, bez kterého se dětské turnaje jen zřídka obejdou

Je jen málo dětí, které by ho neznaly, o trenérech a rodičích malých házenkářů nemluvě. Karel spolu s dalšími svými kolegy neúnavně objíždí snad všechny mládežnické akce v Čechách, jak to vše stihne, co se mu líbí, či nelíbí v české házené se dočtete v rozhovoru, který fanouškům HNB poskytl.

Karle, ať se podíváme do nominací jakéhokoliv dětského turnaje, najdeme jich jen málo kde zrovna není Tvé jméno, jak to vše stíháš?

"Tak předně - stíhám maximálně jeden turnaj za týden...."

...více zde

Českým reprezentantkám se v zahraničím angažmá líbí

Nová sezóna už pomalu začíná, kluby finišují ve svých přípravách, a tak je čas se zeptat, jak se adaptovaly české reprezentantky do svých nových zahraničních klubů. 

 Do sousedního Německa nově zamířila Hana Martinková, která z Mostu přestoupila do druholigového BSV Sachsen Zwickau. Jana Knedlíková vyměnila pražskou Slavii za maďarský Mosonmagyaróvári Kézilabda Club. Chorvatský špičkový tým Lokomotiva Zagreb zase posílila porubská Michaela Hrbková. Ve francouzském klubu AS Handball Cannes se sešly hned dvě legionářky Helena Štěrbová (Toulon) a Barbora Raníková (Metz).  Všem výše jmenovaným reprezentantkám jsme položili stejné otázky. Jak se s nimi popraly posuďte sami.  

...více zde

Mezi trní českých mezinárodních rozhodčích se derou dvě růže

 Už je to hodně dávno, kdy se na listině EHF rozhodčích objevily i dvě zástupkyně naší házené. Zacelit tuto mezeru, která vznikla po ukončení mezinárodní kariéry dvojice Radová-Trunečková, by mohly dvě nadějné rozhodčí Kateřina Brzósková (28) a Karolína Pavelová (22).

 

Tyto dvě mladé a nadějné rozhodčí u nás pro letošní sezonu figurují na listině perspektivních rozhodčích.

...více zde

Češi vstoupí do MS v Kataru zápasem proti Francii, Němci proti Polsku

Mezinárodní házenkářská federace (IHF) zveřejnila oficiální časový plán zápasů lednového mistrovství světa mužů v Kataru. 

Pikantním bude určitě úvodní zápas Německa, které narazí hned ve svém prvním utkání na svého přemožitele z play-off o postup na toto MS, celek Polska. Český tým zahájí proti Francii.

...více zde

Kvalifikační turnaj o MS žen 2015 bude v Čechách

Červencový los kvalifikačních skupin o postup na mistrovství světa žen poslal náš český tým do 4. skupiny spolu s Litvou a Azerbajdžánem. Dojednat zbývalo již jen systém, jakým se skupina odehraje a místo.

Dle oficiální informace z EHF máme pro fanoušky ženského reprezentačního týmu a určitě i pro samotné hráčky, dobrou zprávu.

...více zde

1. kolo EHF Cupu mužů - oficiální časy zápasů Talent M.A.T. Plzeň - SSV Bozen Loacker

Dnes vydala EHF oficiálně potvrzené časy zápasů 1. kole EHF Cupu mužů a nominace rozhodčích a delegátů. 

 

Českou házenou bude v tomto kole reprezentovat hned několik zástupců. Český mistr Talent M.A.T. Plzeň mezi týmy, dvojice rozhodčích Karel Macho - Milan Hájek a Libor Skružný ve dvojici se Slovákem Kavuličem, a v neposlední řadě delegát Antonín Staněk.

...více zde

 

 

Novým trenérem německého národního týmu je Dagur Sigurdsson

Po "neúspěchu" v kvalifikaci na Mistrovství světa 2015 v Kataru, kdy německý národní tým podlehl ve dvojzápase celku Polska, německý házenkářský svaz odvolal dosavadního trenéra Martina Heubergera. 

Při volbě jeho nástupce padaly hvězdná jména jako Alfred Gislason nebo Ljubomir Vranjes. Nakonec si německá házenkářská federace DHB vybrala jako nového trenéra národního týmu Islanďana Dagura Sigurdssona. 41letý trenér v současnosti trénuje také Füchse Berlín. Je tedy i trenérem českých reprezentantů Petra Štochla a Pavla Horáka.