Sprint za ziskem bodů a možnosti postupu do Extraligy začíná

Pouhá čtyři kola zbývá dohrát do konce 1. ligy mužů 2017/2018. Překvapením kola byl bezesporu zápas osmého celku tabulky Sokola Vršovice s třetím celkem Bystřice pod Hostýnem. Zaváháním tak ztratila Bystřici pod Hostýnem kontakt s čelem tabulky, rozhodnuto však stále ještě není, poslední kroky jsou vždy ty nejtěžší a klopýtnutí může přijít i u vedoucích týmů tabulky Litovle či Chodova.

Souhrn 18. kola

S.Vršovice - HK Bystřice p.H.  28 : 25

Jan Pavlovský, trenér Sokola Vršovice: „První půle nezačala za naší strany vůbec šťastně. Několika chybami jsme pustili hosty do vedení 4:0. Po celý zbytek první půle se pak hrála vyrovnaná házená, a tak jsme do šaten odešli právě se čtyřbrankovým mankem za stavu 11:15. Poločasová pauza nám pomohla. Řekli jsme si, že především musíme vyvinout na soupeře větší tlak v obraně a zpřesnit naši hru v útoku. Je potřeba naše hráče pochválit, že tentokrát jsme poločasové pokyny dokázali přenést na hřiště a to se také projevilo na dění na palubovce. Od začátku druhé půle jsme byli lepším družstvem a brzo jsme začali snižovat rozdíl ve skóre. Naše nejlepší pasáž pak přišla mezi 15-23 minutou, kdy jsme hostům nedovolili skórovat a dostali se do čtyřbrankového vedení. To jsme si pak pohlídali až do samotného závěru. Slavíme tak vítězství 28:25 a snad i návrat k podzimním výkonům.“

Martin Žůrek, trenér Bystřice p. Hostýnem: „K zápasu jsme nastupovali bohužel bez čtyř hráčů stabilní sestavy, nicméně celý první poločas jsme hráli aktivní házenou s dobrým pohybem což dělalo soupeři problémy, a i naše obrana měla svou kvalitu. Po změně stran jsme bohužel ztráceli koncentraci v zápase, projevila se i únava a houževnatý soupeř se chopil šance a zápas svou bojovností otočil. Teď musíme  tento nešťastný zápas pustit z hlavy a soustředit se na boj o stupně vítězů.“

Tatran Litovel - Házená L.Hustopeče  31 : 27

Ivo Vávra, trenér Tatranu Litovel: „Pro utkání s Hustopečemi jsme měli dva jasné cíle. Tím prvním byly dva body do tabulky a druhým znovu nalezení herní pohody po dlouhé pauze. První úkol jsme splnili bezezbytku, ale herní pohodu nabýváme pozvolna. Celé utkání jsme tahali za delší konec, hrála se rychlá dynamická házená s pěknými momenty na obou stranách. Bohužel se oba týmy nevyvarovaly docela velkého množství technických chyb. Pravdou je, že ani my, ani soupeř nehrál v kompletní sestavě, takže se dá lehce přimhouřit oko. My se ujali vedení ihned od začátku utkání a udrželi náskok až do konce. V našem týmu dostali dost prostoru dorostenci a to vnímám naopak jako pozitivní.

Jak sem již výše uvedl, dva body zůstaly doma a pozvolna se posouváme k našemu cíli, vítězství v soutěži. Jsme si ale vědomi, že obvykle ty poslední kroky jsou nejtěžší, takže nespíme a pracujeme dále.“

Velká Bystřice - Chodov    25 : 32 (15 : 13)

Zajímavý a bojovný zápas byl vidět také na palubovce Velké Bystřice, která první poločas s druhým celkem tabulky hrála vyrovnanou partii a do šaten odcházela s dvoubrankovým poločasovým náskokem. Chodovští však neponechali nic náhodě, a především díky neomylným střelám Štěpána Krupy ovládli druhý poločas a s přehledem si došli k sedmibrankové výhře.

Náchod - Jičín B   31 : 30 (13 : 13)

Vyrovnaný souboj svedli házenkáři Náchodu a zálohy extraligového Jičína, tedy dva sousedící týmy středu tabulky. Z bodů se nakonec radoval šťastnější tým domácích, které střelecky se 13 brankami táhl Jan Hrachový.