Litovel MINICUP 2017

Další ročník má za sebou mezinárodní turnaj pro smíšená házenkářská družstva Litovel MINICUP 2017, který již pátým rokem pod patronací nejlepšího pivota MS 2005, bývalého českého reprezentanta a hráče s nemalými zahraničními i domácími zkušenostmi Davida Juříčka, pořádá oddíl házené TJ Tatran Litovel.

Turnaj s mnoha specifiky i letos navázal spolupráci se Společností pro ranou péči. Opět tedy platilo, že 1 vstřelený gól = 1 Kč podpory! „Společnost pro ranou péči pomáhá rodinám, kde se narodilo dítě s postižením. Naším cílem bylo ukázat i těm nejmenším dětem, že pomáhat je důležité, a že i ony se do tohoto procesu mohou zapojit. Loni naši malí házenkáři nastříleli přes 4000 branek. Letos jsme se k tomuto číslu opět přiblížili, protože jsme po odehrání všech zápasů měli skóre 4269 vstřelených branek. Do rukou dobročinné organizace pro rannou péči nakonec putovalo 4269 Kč,“ chválí si jeden ze smyslů turnaje jeho organizátoři.

Litovel MINICUP 2017 ale nebyla jen pomoc těm, kteří při svém narození neměli tolik štěstí, jako my ostatní. Byly to emoce, dětská radost, suprová zábava a především miniházená 4 + 1, která na tři červnové dny přivedla do moravské Litovle 23 družstev ve smíšených kategoriích mladší MINI (2008 a mladší) a starší MINI (2006 – 2007). Hrací systém každý s každým se hrál na čtyřech venkovních hřištích a spolu s hrací dobou 2x 10 minut a povolenou osobní obranou, nabídl nemalému počtu fanoušků 121 zápasů plných velkého nasazení a chuti po výhře. Jednoznačně skvělou novinkou turnaje byla možnost vybrané zápasy sledovat prostřednictvím přímých přenosů, což určitě ocenili především rodiče hráčů ze vzdálenějších klubů.

Organizátoři turnaje se ale mají právo pyšnit i tím, že kromě čtrnácti živých zápasových přenosů a online oficiálního zahájení i vyhlášení, páteční exhibice a sobotní diskotéky, pořídili 4020 fotografií, které již v průběhu probíhajících soubojů zveřejňovali na facebookovém profilu a následně řadili k jednotlivým týmům do fotogalerie na webových stránkách turnaje.

Mládežnické turnaje to ale nejsou jen nervy drásající souboje jednotlivých týmů, ale také doprovodný program, který v konečném součtu dotváří nezapomenutelné vzpomínky každého ze zúčastněných. Také toto měli organizátoři 5. ročníku turnaje pro nejmenší házenkáře dokonale vyladěno. Kdo právě nebyl na hřišti mohl využít paintballu pro děti a skákací hradu. Zrelaxovat se v krytém bazénu s parní místností anebo využít hřiště na plážovou házenou a tenisový kurt. K dispozici bylo také dětské kino. Lákavou atrakcí byla i projížďka na raftech, prohlídka Mladečských jeskyní a návštěva pohádkového hradu Bouzov. Do doprovodného programu turnaje se zapojili také hráči Tatranu Litovel, kteří se v exhibičním zápase utkali s družstvem trenérů. Po exhibici plné legrace následovala autogramiáda Davida Juříčka a dalších extraligových hráčů Litovle. Pomyslnou třešničkou na dortu zábavy byla zajisté obrovská show ve formě diskotéky, kterou moderoval bratr slavného Leoše Mareše.

Vítězství z litovelského MINICUPU 2017 si nakonec spolu s poháry a medailemi odvezlo v kategorii mladších družstvo Dukly Praha. Druhé a třetí místo obsadily týmy Telnice a Břví. V kategorii straších zůstal pohár doma, protože největší počet 22 bodů získal tým TJ Tatran Litovel. Druhé místo obsadil tým Valašského Meziříčí a bronz si odvezla Dukla Praha.

12.          Kostelec na Hané             103:223                  0 bodů

Kompletní informace k 5. ročníku Litovel MINICUP 2017 najdete na oficiálních webových stránkách turnaje ZDE, nebo na facebookovém profilu turnaje ZDE.