Zlíňanky vybojovaly stříbro na Prague Handball Cupu

Starší žačky HC Zlín  pod vedením trenérek  Hanky Kolářové a Hanky Kučerové  na velkém  mezinárodním  turnaji  Prague Handball Cup 2015 v konkurenci 59 družstev dovedly české a zlínské  barvy až do finále, kde podlehly dánskému týmu TIK Taastrup I. – HC ZLÍN  18:9 a získaly tak krásné  druhé místo. Obrovská zkušenost a neskutečný zážitek se těmto čtrnáctiletým slečnám povedl na Velikonoční pondělí.

 

Pro HNB a web ZKSH jsme vyzpovídali jednu z trenérek Hanku Kolářovou, která je současně i trenérkou výběru děvčat Zlínského kraje připravujícího se na Letní olympiádu dětí a mládeže v Plzni.

 

 

Hani, jak jste si finále užily a v čem byly největší rozdíly ve hře obou týmů?

"Holky si finále v podstatě užily už v jeho přípravách, bouřlivá oslava po vyhraném zápase v neděli večer, kdy jsme porazily Dunajskou Stredu, v podstatě je to klub maďarský spolupracující s Gyorem. Samotné finále byla třešnička na dortu, kterou tyto slečny zažily poprvé, nástup, představování jmen, statní hymny. Utkání jako takové bylo v režii dánských somatotypově větších slečen, které předváděly velmi jednoduchou,  ale rychlou hru s razantním náběhem, uvolněním 1 na 1 a přihrání míče dál . Umění nenechat se přerušit a poslat to dál je kouzlo  u těchto severských zemí. A to stačí, my si v obranných činnostech vypomůžeme, ale bohužel nepřerušíme a soupeř nás přehraje na třetí  přihrávce. Druhá věc, na kterou se vůbec nechceme vymlouvat , ale bohužel, neumíme hrát s tak přelepeným míčem a dělalo nám to problém. Takže nyní je otázka  - lepit už v žačkách ?  A nebo se zamyslet nad velikosti míčů pro mládež a dorost. V každém případě obrovský zážitek a holkám moc děkujeme že do finále dovedly české i zlínské barvy ."

 

Vaše družstvo, které vedete společně s Hankou Kučerovou hraje i v letošním roce celostátní soutěž Žákovská liga, jejiž systém se v letošním roce změnil. Jak vnímáš tyto změny?

"Ano, tento ročník žákovské ligy jede dle nových pravidel. Nikdo nevypadává, ale od začátku do konce hraje 25týmů soutěž a sbírají do tabulky body. Dle mého názoru to vidím pozitivně pro podporu mládežnické házené, je to určitě dobrý krok . Slabší družstva mají jistých těchto 6 turnajů, nemusejí se bát vyřazení, a co je nejdůležitější děti hrají. Utkání jsou 2 x 20min, což je dostatečný prostor pro celý tým, proto jezdíme s 16 hráčkami a opravdu všechny hrají a to je podstata mládežnické házené."

 

Jak se ti letošní ročník Žákovské ligy jeví po  házenkářské stránce (individuální výkony děvčat i týmů).

"Asi se budu opakovat, že v tomto systému se v každém kole objeví jak silnější soupeř, tak i slabší a je na trenérech dát prostor a herní čas naprosto všem dětem. Věřte, že se vám to vrátí. Výsledky jsou pomíjivé, ale dětský úsměv a radost ze hry by měly být svaté …..máme dostatek času v dorosteneckých kategoriích se začít věnovat hráčkám, jak se říká už „házenkářsky“."

 

Mimo své družstvo vedeš i výběr děvčat ZKSH, které se připravují na LODM v Plzni. Můžeš nám stručně popsat Vaši přípravu?

"Výběr na Olympiádu bude vycházet z výběru házenkářských nadějí do Nymburku + doplněný  talenty ročníku 2001. V příštích 14 dnech máme hned dva kempy – společné tréninkové jednotky. Příprava nebude nikterak zvláštní, půjde o sehrání celého týmů. Našim sparingpartnerem bude pro přípravné utkání zlínský dorost."

 

Děkujeme Hance za rozhovor, blahopřejeme k úspěchu na PHC a přejeme další úspěchy nejen na poli sportovním.

 

Horní řada zleva Natálie Herbočková , Sabina Fiurášková , Karolína Ševčíková , Kateřina Koldová,Vendula Hubová, Veronika Vičánková , Markéta Polášková , Denisa Balajková

Spodní řada zleva : Alena Procházková , Simona Pavelková , Aneta Slováčková , Natálie Payerová, Michaela Plachá.

Sedící trenérky : Hana Kučerová – asistent , Hana Kolářová – trenér , Petra Pavlíková – lékař.dozor   

 

Pro HNB Dita Dvořáková 

Děti a mládež

Představujeme RHC Karviná

Dalším klubem, kde se nachází jedno ze sedmnácti českých Regionálních házenkářských center je Karviná. Pojďme si toto RHC, které je zaměřeno na...

Představujeme RHC HK FCC Město Lovosice

Dalším házenkářským centrem, které vám na webu HNB představujeme je RHC HK FCC Město Lovosice, to jako šéftrenérka vede Andrea Řezníčková, která vám...