Tatran Litovel stále bez ztráty bodu, Chodov potvrdil druhé místo tabulky

Po devátém odehraném kole 1. ligy mužů zůstává se zatím sedmi odehranými zápasy posledním neporaženým celkem stále Tatran Litovel, ten si v devátém kole z palubovky HC Zlín odvezl šestibrankovou výhru. Historicky první prvoligové Pražské derby mezi sebou odehrály celky TJ Chodov a nováček soutěže Sokol Vršovice, který se v první lize zatím hledá. Také proto si domácí celek Chodova skoro v klidu dokráčel pro sedmibrankovou výhru. Naprosto vyrovnaný souboj mezi sebou svedly celky Velké Bystřice a Dvora Králové, dělení bodů tak po remíze 22 : 22 bylo zcela spravedlivé. Stejně tak tomu bylo i v Jičíně, kam dorazil aktuálně třetí celek tabulky z Legaty Hustopeče. Poločasový jednobrankový náskok dával hostím sice malou naději na výhru, ta se však nakonec nekonala a po skóre 20 : 20 se body dělily.

Výsledky 9. kola 1. ligy mužů:

TJ Chodov – Sokol Vršovice  33 : 26  (16 : 10)

Nejvíce branek: Kovařík Martin 7, Kostelecký Jiří 6, Šafář Ivo 5/1 - Pína Lukáš 10/5, Bradáč Filip 4, Bednář Jan 4, Metlička Jakub 3. Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/5. Vyloučení: 4:3. Rozhodčí: Pavel Mošna Vladimír Vaník. Diváci: 128.

Štěpán Vladyka, TJ Chodov: „Historicky první prvoligové derby s Vršovicemi slibovalo pikantní zápas. Věděli jsme, že soupeř má extra motivaci se na nás vytáhnout. Zároveň my jsme nechtěli nic podcenit a zápas poctivě odjezdit. Věděli jsme, že na to “Vršky” vlítnou od začátku, a to se také potvrdilo. Prvních řádově 15 minut prvního poločasu bylo vyrovnaných a skóre se přelívalo ze strany na stranu. V druhé polovině prvního poločasu se potvrdilo to, že soupeř nezvládne hrát v takovém tempu celý zápas, vzhledem k jeho užšímu kádru. V obraně jsme vyvíjeli neustálý tlak na jejich hráče a přecházeli do rychlých protiútoků. V tuto dobu jsme získali kýžený náskok, který jsme podrželi až do konce utkání. S poločasem 16:10 panovala rozhodně spokojenost. Druhá půle nebyla dle našich představ. Soupeř výrazně zpomalil hru a my ztratili koncentraci v obraně. Z toho plynulo mnoho zbytečných branek, vyloučení a 7m hodů. Útočná fáze byla solidní a dařilo se nám hrát dle pokynů. Druhý poločas 17:16 je tedy pro nás vykřičníkem. Nemůžeme si dovolit takto podcenit a vypustit obrannou fázi a dostat tolik branek. To by se nám v těžších zápasech mohlo vymstít. Samozřejmě výhra 33:26 je dobrá, ale nemůžeme být spokojeni s druhou půlí, kde jsme měli udržet kvalitu obrany první půle a dostat tak řádově o 4-6 branek méně. Vítězství v derby je samozřejmě cenné a jsme rádi, že na zápas přišla plná hala a viděla pěknou házenou.“

Jan Pavlovský, trenér Sokola Vršovice: „Na první branku domácích se nám podařilo okamžitě odpovědět, oni však hned přidali druhou a okamžitě nám ukázali, že jejich hlavní síla je v útoku. Po prvních dvou útocích se nám prvních deset minut dařilo domácí ofenzivu držet celkem zkrátka a dostali jsme se díky tomu do vedení 7:5. Pak jsme si vybrali hluchou desetiminutovku, kdy nepomohl ani time out. Propadli jsme jak v obraně, tak v útoku a bylo z toho uklidňující vedení pro domácí 12:7. Pak jsme přeci jen hru trochu vyrovnali, ale i tak z toho bylo jasné poločasové vedení domácích 16:10. Druhá půle už z naší strany byla přece jen lepší, a to zejména v ofenzivě, kde se nám dařilo držet krok se soupeřem. Celou druhou půli jsme prohráli o branku a dá se říct, že celý zápas se rozhodl mezi desátou a dvacátou minutou první půle. A i když výsledek 33:27 nevypadá nijak hrozivě, tak nás přesto mrzí, že jsme nedokázali domácí dostat pod větší tlak. Celkově se projevili nedostatky jak v naší obranné, tak v útočné hře a bylo vidět, že nás čeká ještě spousta práce, pokud se chceme dostat do vyšších pater prvoligové tabulky. Celkově se hrála velmi slušná házená, která musela diváky bavit. Za náš tým chci pochválit všechny kluky. Zápas jsme odmakali až do konce, a i přes viditelné nedostatky se na takovémto výkonu dá do budoucna stavět. Vyzdvihnout pak musím Lukáše Pínu, který byl s deseti brankami naším nejlepším hráčem a opět potvrdil neustále opakované – je to o tréninku.“

Velká Bystřice - Dvůr Králové  22 : 22  (12:10)

Nejvíce branek: Kubis Jiří 7/2, Wolf Petr 4, Prošvic Tomáš 3, Tkadleček Dominik 3 - Voňka Petr 6, Etrich Pavel 6/4. Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/4. Vyloučení: 4/6. Rozhodčí: Filip Procházka Petr Videcký. Diváci: 143.

Tomáš Černíček, trenér Velké Bystřice: „Celý zápas se vyznačoval velkou vyrovnaností, i když v mírném vedení jsme byli téměř pořád my, a to o jeden až tři góly. Tento náskok jsme ale nedokázali ani jednou více navýšit. V 58. minutě jsme ještě vedli 22:20, ale hosté dvěma brankami vyrovnali. Ztráta bodu nás velmi mrzí, utkání jsme měli vyhrát. Hosté ani jednou nevedli a pouze 3x za zápas vyrovnali skóre, potřetí bohužel pro nás v poslední minutě.  Velkou oporou hostů byl brankář Babčaník. Tentokrát naše obranná hra byla lepší než útočná činnost. Naším velkým problémem bylo proměňování dobrých střeleckých příležitostí. Z jednotlivců zaslouží pochvalu brankář Vydra, v obraně Švébiš a Padalík a v útoku Kubis a Wolf.“

HC Zlín - Tatran Litovel  24 : 30  (12:15)

Nejvíce branek: Šáš Jan 7, Vavrys Ondřej 6/4, Doležel Radek 5 - Schmalz Jakub 8/4, Nantl Matěj 6/1, Vaillo Sole Joaquim 4. Sedmimetrové hody: 4/4 – 5/5. Vyloučení: 2/4. Rozhodčí: David Šlezingr Jiří Špunar. Diváci: 140.

Ivo Vávra, trenér Tatranu Litovel: „V sedmém kole ligy jsme zajížděli na palubovku Zlína. Domácím se vstup do soutěže vůbec nevydařil a jsou s jedním bodem poslední. Celý týden jsem hráčům důrazně připomínal, že to nic neznamená, protože mají zlínští ve svém středu řadu šikovných hráčů a nesmí se vůbec nic podcenit. Nicméně malý červíček v hlavách hráčů zůstal. Nastoupili jsme velice vlažně. Zbrklá střelba, nedodržování systému v obraně a velké množství individuálních chyb na naší straně nám neumožnilo dostat se do optimální pohody. Takže celý první poločas vyrovnaný. V šatně jsem klukům zdůraznil, že se Zlín sám neporazí. Do druhé půle jsme pak vstoupili o poznání lépe, zpřesnili obranu, zrychlili přechod do útoku a začaly se prosazovat spojky ze střední vzdálenosti. Odskočili jsme soupeři ve skóre a v klidu dokráčeli k dalším dvěma bodům do naší plánované mozaiky. Veliké díky také opět patří našim skvělým fanouškům, kteří nás v hojném počtu přijeli do Zlína podpořit.“

Jičín B - Házená L.Hustopeče  20 : 20  (12:13)

Nejvíce branek: Bíšek Petr 4, Šebek Vít 4, Herzán Filip 3, Šolc Matěj 3 - Stein Adam 6/1, Adam Michal 3. Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/1. Vyloučení: 0/2. Rozhodčí: Filip Barták Jiří Větrovský. Diváci: 102.