Premiéra za nimi – Jana a Míša o svém prvním zápase

Před několika dny jsme informovali o přestupu našich předních reprezentantek, Jany Knedlíkové a Michaely Hrbkové, do nových klubů. Jak vypadaly jejich premiérové zápasy v novém angažmá, si můžete přečíst v následujícím článku, doplněném fotografiemi z těchto událostí.

Míša Hrbková – Německo, 1. bundesliga – tým Frisch auf Göppingen

Míša absolvovala svůj první zápas po pár dnech v novém klubu, kam přestoupila z Lokomotivy Záhřeb. Její tým zajížděl k lépe postavenému týmu z Oldenburgu, na který bohužel nestačil a podlehl rozdílem 5 branek 27:32. Na hřišti byla přibližně 50 minut a nastoupila v základní sestavě.

Více již o svém první zápasu Míša Hrbková: Od začátku jsem nastoupila na křídle, což jsem ani nečekala, že bych nastoupila v základní sestavě. Přeci jen jsem měla pouze tři tréninky. Dalo by se říct, že to na první zápas nebylo tak hrozné, dala jsem dva góly z křídla, ale samozřejmě chci, aby to bylo lepší. Jsem sebekritická a nejsem sama se sebou ještě spokojená. Věřím, že herní praxe a tréninky mě budou posouvat dál.“

Další zápas čeká Míšu o víkendu a budeme držet palce, aby vše vyšlo dle představ!!

Fotky ze zápasu Oldenburg - Göppingen:

Jana Knedlíková – Maďarsko, 1.liga – tým Györi Audi ETO KC

Jana si svou premiéru v tomto předním evropském týmu odbyla na domácí palubovce proti předposlednímu týmu tabulky MTK Budapešť, který Györ porazil 38:17. V nové, z poloviny zaplněné Audi aréně pro 5,5 tis. diváků, vyběhla na palubovku v 16. minutě prvního poločasu a nakonec odehrála po 15 minutách v každém poločase. V průběhu utkání se dočkala i svého prvního soutěžního gólu v dresu nového týmu, když v 51. minutě zápasu vsítila svou jedinou branku v zápase. Stejně jako její příchod na hřiště, tak i její první gól, ocenilo publikum zvýšeným potleskem.

Jana Knedlíková svůj první zápas okomentovala takto: „Před zápasem jsem byla velmi nervózní, ale na hřišti už bylo vše v pořádku. Bylo zde výborné publikum, kterému děkuji za podporu.“

K dalšímu zápasu Jana nastoupí již dnes večer, kdy opět na domácí palubovce hostí Györ  poslední Szeged. Hodně štěstí Jani!!!

Fotky ze zápasu Györ - MTK:

Češi v zahraničí

V Dessau řádí Tschechische Trio

Nová sezóna je v plném proudu na všech frontách, od těch mládežnických, až po ty seniorské kategorie. V létě posílili řady německého Dessau ve 3....