Podzimní část sezony končí klopýtnutím lídra

Poslední utkání, boj o třetí místo tabulky, zbývá dohrát před koncem podzimní části druhé nejvyšší házenkářské soutěže mužů. V hustopečské hale vyzve domácí celek v neděli 3. 12. soupeře a tabulkového souseda z HK Bystřice nad Hostýnem. Vítěz tohoto duelu přezimuje na třetí příčce prvoligové tabulky.

3.12. 15:00  Házená L.Hustopeče - HK Bystřice p.H. (dohrávka 10. kola)

První místo i po malém klopýtnutí z minulého kola stále drží loňský extraligový celek Tatran Litovel, který zaváhal na Jičínské palubovce a vracel se na Moravu s devítibrankovou prohrou. „Toto utkání se mi nehodnotí vůbec lehce, stručně bych řekl, totální zmar, " komentoval krátce první prohraný zápas trenér zklamaný trenér Ivo Vávra.

Druhé místo si udržel pražský celek TJ Chodov, kterému na lídra tabulky schází pouhé dva body. Na pátém místě, se díky překvapivé výhře z posledního kola usídlil Jičín B. Stejný počet osmi bodů mají na svém kontě hráči Velké Bystřice a nováček soutěže Sokol Vršovice, který si v posledním kole odvezl za jednobrankovou výhru dva body ze Dvora Králové. Šest bodů a osmé místo tabulky patří házenkářům TJ Náchod. Se stejným počtem 3 bodů prvoligovou tabulku uzavírají HC Zlín a Dvůr Králové.

Výsledky 11. kola 1. ligy mužů:

Jičín B - Tatran Litovel  29 : 20  (15 : 13)

Nejvíce branek: Herzán Filip 7, Dvořák Vojtěch 6,2, Hlava Martin 4, Miľko Martin - Kuchař Zdeněk 4, Nedoma Miroslav 3, Schmalz Jakub 3. Sedmimetrové hody: 2/2 : 0/0. Vyloučení: 7 : 6.  Červená karta: Šmíd Jan (Tatran Litovel). Rozhodčí: Bohumil Brůna, Libor Skružný. Diváci: 110.

Ivo Vávra, trenér Tatranu Litovel: „Poslední podzimní mistrovské utkání na palubovce Jičína se nám hrubě nevyvedlo. Byl to takový “pešek“ zápas. Zkazili jsme, opravdu na co jsme sáhli. Domácí mladíci nás přehrávali již od počátku utkání. Propadali jsme jak v obranných, tak útočných činnostech jednotlivců, o nějakých systémech už vůbec nemluvě. První poločas se nám nakonec stěží podařilo ještě dotáhnout na přijatelný rozdíl dvou branek. Ale opravdovým vrcholem bylo rozmezí mezi 34. až 53. minutou utkání, kdy jsme nedokázali dát branku a prohráli ho 11:0 !!!!! Naprosto nepochopitelné. Zbytečná černá kaňka na jinak dobře rozjeté sezoně. Musím s hráči toto utkání u videa rozebrat, pokusíme se najít něco pozitivního, poučíme se z chyb a jedeme dál. Toto se nám již nesmí stát. Velké díky a omluva našim fanouškům, kteří vážili tak dalekou cestu. Na jaře do toho dáme vše, abychom splnili náš cíl, kterým je návrat do extraligy.“

Dvůr Králové – Sokol Vršovice  20 : 21  (12 : 10)

Nejvíce branek: Picha Lukáš 9/3, Voňka Petr 5, Kulhánek Radim 2 - Bednář Jan 5/1, Metlička Jakub 5, Pícha Jiří 5. Sedmimetrové hody: 3/3 : 1/1.  Vyloučení: 3 : 1. Červená karta: Bonaventura Pavel (Dvůr Králové). Rozhodčí: Adam Beneš, Stanislav Chalupa. Diváci: 150.

Jan Pavlovský, trenér Sokola Vršovice: „Zápas pro nás začal smolně, kdy hned v úvodu utkání se nám zranil Michal Rajdl v bráně. Místo něho nastupuje Robert Filip a jeho výkon v první půli nenaznačoval, že to nakonec bude jeho zápas. V útoku jsme měli problém prosadit se přes důslednou obranu domácích a velmi často, když se nám to povedlo, nedařilo se nám překonat domácího brankáře. Domácí měli naštěstí také problémy v útoku a prakticky celý první poločas bylo utkání vyrovnané. Na jeho konci se domácí celek utrhl k menšímu trháku a do šatny jsme šli za skóre 12:10. Problém vidím především v malém důrazu v útoku a mnohdy nepřipravené střelbě. Druhou půli jsme začali lépe a srovnali jsme výsledek. Pak se domácí opět utrhli na dvě branky a my se rozhodli přidat na agresivitě v obraně. To se nakonec ukázalo jako rozhodující faktor celého zápasu. Domácí byli nuceni střílet z větší vzdálenosti, a to Robertovi v brance stačilo, aby se stal mužem zápasu. Za posledních 19. minut pustil pouhé tři branky, úspěšnost zákroků v druhé půli měl 67 %, a i když pokračovalo útočné trápení, tak nám náš výkon v defenzivě přinesl dva body za hubenou výhru 21:20.“

HK Bystřice p.H. - HC Zlín  33 : 20  (14 : 11)

Nejvíce branek: Salvet Matěj 12/6, Tiller Jiří 9 - Šáš Jan 6/3, Doležel Radek 6. Sedmimetrové hody: 6/6 : 3/3. Vyloučení: 2 : 3. Rozhodčí: Filip Procházka, Petr Videcký. Diváci: 263.

Martin Žůrek, trenér Bystřice p.H.: „V totálně rozbitém herním rytmu (2 týdny pauza-zápas-2 týdny pauza), jsme konečně opět nastoupili k mistrovskému zápasu, a to hned v regionálním derby. V úvodu utkání jsme pozorně bránili a za obranou kraloval T. Janků. V útočné fázi byla ze začátku vidět herní pauza, ale po oddechovém čase ve 12. min. se tým uklidnil a začal vytvářet tlak na obranu soupeře, ale ten s hodně mladým týmem odolával. Po změně stran jsme drželi vysoký standart v obraně, zejména duo Zeman, Gábriž a za obranou v pokračoval ve skvělém výkonu brankářů Š. Mizera.  V útočné fázi se střelecky dařilo dvojici M. Salvet a J.Tiller, a rozehrávku dobře organizoval R.Tiller. Od 13. min. jsme soupeři odskočili na 8 branek a ten už nedokázal odpovědět. Pochvalu zaslouží všech 14 hráčů za nasazení a také patří dík našim fandům za skvělou atmosféru.“

Fotogalerie Alžběty Vejrostové ZDE.

Velká Bystřice – TJ Náchod  33 : 23  (18 : 10)

Nejvíce branek: Padalík Jakub 8, Kubis Jiří 6, Tkadleček Dominik 5,2, Švébiš Ondřej 5 - Hrachový Jan 10/2, Resl Vojtěch 4, Freiberg Petr 3. Sedmimetrové hody: 2/2 : 4/4.  Vyloučení: 3 : 4. Rozhodčí: Mojmír Valášek, Jaroslav Vychodil. Diváci: 152.

Tomáš Černíček, trenér Velké Bystřice: Utkání jsme začali velmi dobře, v 15. minutě byl stav 9:5 a i v dalších minutách jsme měli průběh zápasu pevně v rukách, v poločase jsme vedli o osm branek. Po přestávce jsme získali už dvanáctibrankový náskok, který jsme drželi ještě v 41. minutě, kdy byl stav 25:13. Ve střední části druhého poločasu nás potom postihl menší výpadek, soupeř stáhl v 51. minutě na 26:19. Závěr utkání jsme ale již bezpečně kontrolovali. Myslím si, že jsme zvítězili naprosto zaslouženě, v utkání jsme podali jeden z našich nejlepších podzimních výkonů. Z týmu hostů nám dělal největší problémy střelec Hrachový, u nás byli oporou oba brankáři, Vydra a Schneider. Střelecky se prosadili hlavně Padalík na pivotu, Kubis z křídla a spojka Švébiš. Pochvalu zaslouží ale všichni hráči, každý přispěl k vítězství svým dílem.“

Jaromír Bílý, trenér TJ Náchod: „Poslední utkání podzimní části jsme vůbec nezvládli. Srážela nás tradiční podzimní bolest, a to lehké ztráty míčů, zbrklost i střelba z nepřipravených pozic, což jsme bohužel opět produkovali ve velkém. Už v prvním poločase jsme nabrali osmibrankové manko, které se nám nepovedlo ve druhé půli smazat. Naopak, rozdíl se nakonec vyšplhal na ostudných deset branek. Přes zimní přestávku máme rozhodně na čem pracovat a co zlepšovat.“