Po osmém kole v čele stále HC Plzeň

V osmém kole 1. ligy žen přišlo klopýtnutí vedoucího celku tabulky HC Plzeň, kterému se nepodařilo plně ubránit domácí pevnost a dovolilo aktuálně třetímu celku ligy Zlínu B sehrát vyrovnanou partii a odvézt z Plzně alespoň jeden bod. Vyrovnaný souboj, který nakonec skončil domácí výhrou sehrály házenkářky Havlíčkova Brodu, které nejmenším možným rozdílem jedné branky o body obraly tabulkového souseda DHC Plzeň. Sokolské derby se odehrálo mezi dvěma tradičními pražskými celky Sokolem Vršovice, který na domácí půdě haly Heroldovy sady zvítězil rozdílem čtyř branek nad Sokolem Kobylisy. Domácí vítězné utkání sehrál také druhý celek tabulky Jiskra Otrokovice, když dvoubrankovým rozdílem porazil aktuálně poslední Kunovice.

Střelecky v odehraném osmém kole dominovaly Veronika Mudrová z DHC Plzeň 12/3, která také vede tabulku střelkyň a Pavla Křivánková z Kobylis 10/4.

Výsledky 8. kola 1. ligy žen:

Havlíčkův Brod - DHC Plzeň   26 : 25  (16 : 13)

Nejvíce branek: Kvášová Hana 6, Kopicová Pavla 4, Jasanská Sabina 3/1, Svobodová Kateřina 3 - Mudrová Veronika 12/3, Franková Julie 5, Galušková Linda 5/1. Sedmimetrové hody: 3/3 : 4/4. Vyloučení: 4 : 6. Rozhodčí: Josef Čapek, Lukáš Veselý. Diváci: 75.

David Kučera, trenér Havlíčkova Brodu: „Již před začátkem utkání proti DHC Plzeň jsme věděli, že nás čeká vyrovnaný zápas s těžkým a ambiciózním soupeřem. Do zápasu jsme nastoupili s vervou a po čtvrtině utkání jsme vedli již o šest branek a vše vypadalo ideálně rozehrané. Bohužel v tento moment jsme se nechali vyloučit do čtyř hráček a soupeřky se nadechly a vrátily se do hry. Do konce poločasu umazaly náš náskok na pouhé tři branky. Druhá polovina zápasu pak byla neúprosnou bitvou o každý míč. Poté co jsme opět neproměnili některé naprosto jasné šance, se soupeřky v 58 minutě dočkaly vyrovnání 25:25. Holky, ale neztratily hlavu a v 59 minutě se po kombinaci v postupném útoku prosadila Hana Kvášová a rozhodla utkání v náš prospěch. Oba týmy připravily divákům dobrou podívanou, které musela zaujmout i náročného fanouška.“

Sokol Vršovice - Sokol II Kobylisy  33 : 29 (17 : 13)

Nejvíce branek: Juriková Viktorie 9/2, Petržílková Pavlína 7, Švůgrová Barbora 4 - Křivánková Pavla 10/4, Janoušková Barbora 5/1, Novotná Natálie. Sedmimetrové hody: 2/2 : 5/5. Vyloučení: 4 : 4. Rozhodčí: Petr Halada, Jan Kosmák. Diváci: 96.

Petr Sychra, trenér Sokola Vršovice: „Do zápasu jsme vstoupili s obranou 1-5, která velmi dobře fungovala. Po zisku míče jsme si kombinační hrou dokázali vytvořit šance, které jsme proměňovali. Vedení jsme si udržovali i v druhém poločase, kdy jsme soupeřkám odskočili až o osm branek. Ale přišla naše pověstná výpadková desetiminutovka, naštěstí až v posledních minutách zápasu, takže konečný výsledek byl o čtyři góly pro nás.“

HC Plzeň – HC Zlín B   27 : 27  (14 : 14)

Nejvíce branek: Šelaisová Vendula 8/2, Drozdová Petra 6, Bubeníková Petra4 - Brandová Helena 7/5, Andrýsková Veronika 6/1, Mizerová Jolana 5. Sedmimetrové hody: 2/2 : 6/6. Vyloučení: 3 : 2. Rozhodčí: Lukáš Moravec. Jan Zelenka. Diváci: 73.

Otrokovice – Kunovice  23 : 21  (12 : 9)

Nejvíce branek: Dolečková Júlia 8, Divílková Tereza 4, Kašpárková Magda 4 – Grabcová Barbora 7/2, Hrabalová Kateřina 4, Palčíková Natálie 4. Sedmimetrové hody: 0/0 : 3/3. Vyloučení: 6 : 6. Rozhodčí: Marcel Horsák, Pavel Švidernoch. Diváci: 90.

S nadcházejícím prodlouženým svátečním víkendem přichází 9. kolo druhé nejvyšší házenkářské soutěže, které je tentokrát rozloženo do tří hracích dní.