Nováček soutěže překvapil, porazil lídra tabulky

Víkend začíná a s ním i 7. kolo druhé nejvyšší házenkářské ligy žen. V minulém kole překvapil lídra tabulky HC Plzeň nováček soutěže HK Ivančice, když na domácí půdě nepřipustil nadvládu zkušenějších a zvítězil rozdílem 5 branek. Velikým překvapením bylo také derby Otrokovice vs. Zlín B, kdy průběžně druhý celek otrokovických žen podlehl svým tradičním rivalkám vysokým rozdílem 12 branek.

Výsledky 6. kola 1. ligy žen:

Jiskra Otrokovice – HC Zlín B  28 : 40  (16 : 19)

Nejvíce branek: Kašpárková Magda 9, Řezníčková Diana, Dolečková Júlia - Andrýsková Veronika 10, Mizerová Jolana 7, Baumbachová Adéla 5/1. Sedmimetrové hody: 2/2 : 1/1. Vyloučení: 3 : 4. Rozhodčí: Tomáš Kučerka, Karolína Pavelová. Diváci: 143.

Zuzana Juríková, trenérka HC Zlín B: "Tým i přes náročný týden včetně víkendu přistoupil k utkání zodpovědně, s dobrým nasazením. Hráčky, které měly potáhnout ostatní, svoji roli splnily. Střelecky vynikla V. Andrýsková, výraznější herní posun je již vidět u J. Mizerové, která se pozvolna dostává do formy. Hru tvořila a v obraně odvedla poctivou práci A. Baumbachová, pozadu nezůstaly ani ostatní spoluhráčky. K výhře pomohly obě brankařky, první půli odchytala B. Rybníčková, střídala ji S. Pavelková. Pochvala patří celému týmu, všechny hráčky se aktivně a s chutí zapojily do hry, což by měl být ve sportu standard."

HK Ivančice - HC Plzeň  29 : 24  (14 : 16)

Nejvíce branek: Leschingerová Silvie 10/8, Binarová Jitka 4, Ondráčková Lucie 3 - Šelaisová Vendula 9/3, Drozdová Petra 6, Roubalová Kristýna 6. Sedmimetrové hody: 8/8 : 3/3. Vyloučení: 4 : 4. Rozhodčí: Mojmír Valášek, Jaroslav Vychodil. Diváci: 78.

Jiří Obršlík, trenér HK Ivančice: „Dobrý vstup do utkání, dobře fungující obrana, vysoká úspěšnost zákroků v brance a dobrá úspěšnost při proměňování brankových příležitostí. Utkání bylo vyrovnané a vypjaté, plné osobních soubojů, každé družstvo mělo své chvilky kdy se vš

e dařilo, nám celkově trochu více, hodně pomohli diváci, kteří umí družstvo hnát za vítězstvím.“

Celou fotogalerii HK Ivančice najdete ZDE.

Sokol Vršovice - DHC Plzeň  24 : 23  (18 : 12)

Nejvíce branek: Juriková Viktorie 5, Petržílková Pavlína 5, Kračmanová Eva 4 - Mudrová Veronika 12, Galušková Linda 5/4. Sedmimetrové hody: 0/0 : 4/4. Vyloučení: 3 : 3. Rozhodčí: Pavel Rutta, Jiří Větrovský. Diváci: 58.

Petr Sychra, trenér Sokola Vršovice: „Měli jsme velmi pěkný vstup do zápasu a vydařený 1. poločas, kdy perfektně fungovala obrana, přechod do rychlého útoku i kombinační hra. Ovšem vstup do 2. poločasu byl podprůměrný až špatný. Tentokrát nebyl náš tradiční výpadek desetiminutový, ale šestnáctiminutový. Nebyli jsme schopni dát gól, začaly se kupit technické chyby, a dokonce i obrana polevila. Záhy jsme se museli začít bát o výsledek, a to až do konce utkání. Naštěstí nás v brance podržela Karolina Kuprová. Posledních pět minut jsme zase přepnuli na větší rychlost a doslova vybojovali výhru o jeden gól a tím zůstaly 2 body naštěstí doma.“

Havlíčkův Brod – SHK Kunovice   28 : 22  (15:14)

Nejvíce branek: Kvášová Hana 6, Součková Michaela 6, Jasanská Sabina 4/1, Stejskalová Michaela 4/1 - Melichárková Barbora 5, Brablcová Andrea 4, Grabcová Barbora 4/1, Kutálková Sabina 4/2, Palčíková Natálie 4. Sedmimetrové hody: 2/2 : 3/3. Vyloučení: 4 : 5. Rozhodčí: Filip Barták, Karel Hladký. Diváci: 86.