Deváté kolo udrželo v čele HC Plzeň, druhý je Zlín B, třetí HK Ivančice

Právě probíhající reprezentační pauza přerušila dění v prvních ligách ženské složky. Do konce podzimní části soutěže tak zbývá dohrát pouhá dvě kola, kdy po devátém odehraném kole vede tabulku s 12 body HC Plzeň stíhaná s 11 body Zlínem B a 10 body nováčkem soutěže z Ivančic. Deset bodů a zápas k dobru má také čtvrtý Havlíčkův Brod a pátá Jiskra Otrokovice.

V individuálních statistikách jsou na prvních třech místech v tabulce střelkyň Veronika Mudrová z DHC Plzeň (58 branek), Viktorie Juríková ze Sokolu Vršovice (50 branek) a Júlia Dolečková z Jiskry Otrokovice (48 branek).

Výsledky 9. kola 1. ligy žen:

HC Zlín B – Sokol Vršovice   42 : 23  (20 : 14)

Nejvíce branek: Baumbachová Adéla 7, Herbočková Natálie 6, Popelková Marie 5, Ševčíková Karolína - Líbalová Lucie 7, Juriková Viktorie 6, Kračmanová Eva 4. Sedmimetrové hody: 1/1 – 0/0. Vyloučení: 2 : 3. Rozhodčí: Petr Halada, Jan Kosmák. Diváci: 99.

Zuzana Juríková, trenérka HC Zlín B: "Nečekali jsme až tak hladký průběh, ze soupeře jsme měli před zápasem určitý respekt. Z loňska jsme však měli Vršovicím co vracet a motivace v týmu byla vidět. V 5. minutě byl stav 2:2. Od tohoto momentu jsme již na hřišti kralovali. O branky se podělila téměř celá střídačka, což nás těší. Mladé holky mají velkou možnost se v české nejvyšší soutěži vyhrát a patřičné sebevědomí mohou přenést do Molky. Čeká nás nyní pauza a poslední letošní prosincové utkání v Kunovicích, v kterém bychom chtěli navázat na vítězství a upevnit si přední pozici v tabulce."

Kobylisy – Havlíčkův Brod  22 : 34  (9 : 16)

Nejvíce branek: Křivánková Pavla 5, Novotná Natálie 4 - Kvášová Hana 7, Kopicová Pavla 7, Satrapová Alexandra 5. Sedmimetrové hody: 0/0 : 1/1. Vyloučení: 1 : 2. Rozhodčí: Josef Čapek, Lukáš Veselý. Diváci:

Kunovice - HK Ivančice  27 : 34  (14 : 18)

Nejvíce branek: Brablcová Andrea 6/1, Grabcová Barbora 5/1, Fleková Lenka 5 - Pánková Kristýna 10, Binarová Jitka 7, Hájková Lenka 5. Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/2. Vyloučení: 3 : 2. Rozhodčí: Pavel Pluhař, Tomáš Suchánek. Diváci: 64.

Jiří Obršlík, trenér HK Ivančice: „Získaly jsme první historické body v 1.lize z palubovky soupeře, zvítězily jsme celkem s přehledem a klidem 34:27. Vítězství se začalo rodit v druhé části prvního poločasu, kde po vyrovnaném začátku utkání byla znát naše převaha potvrzená střeleckou úspěšností. Začátek druhé půle pokračoval v nastaveném trendu a rozdíl ve skóre narůstal. Brzdily nás pouze naše zbytečné vyloučení, poté ještě soupeřky zkoušely hrát bez brankářky v sedmi hráčkách v poli, ale uměly jsme reagovat a tížený efekt jim to nepřineslo. V utkání jsme vynikaly svým pohybem, s menšími ztrátami míčů a zejména potencí levé strany v útoku (Binarová J. a Pánková K.), která nastřílela 17 branek!“

DHC Plzeň - Sokol V. Meziříčí  36 : 28  (21 : 13)

Nejvíce branek: Galušková Veronika 8, Galušková Linda 7, Mudrová Veronika 7 - Závišková Iva 16/3, Škrdlová Renata 5. Sedmimetrové hody: 0/0 : 3/3. Vyloučení: 2 : 1. Rozhodčí: Filip Barták, Karel Hladký. Diváci: 99.