10. kolo 1. ligy střelecky ovládl vršovický Honza Bednář

Poslední podzimní kolo, které se odehraje tento víkend (25. – 26. 11.), před sebou mají házenkáři 1. ligy mužů. Už teď je však jasné, že na prvním místě tabulky neohroženě přezimuje loňský extraligový Tatran Litovel, který si v posledním domácím zápase podzimu připsal po jasném osmibrankovém vítězství nad Dvorem Králové další dva body a potvrdil tím svou 100% neporazitelnost. Svou třetí bitvu v druhé nejvyšší lize vybojoval také nováček soutěže ze Sokola Vršovice, který na domácí palubovce v dramatické koncovce uhájil dvoubrankovou výhru nad Velkou Bystřicí. Velkou radost a dva body, které je drží na druhém místě tabulky si z Náchodu odvezli házenkáři pražského Chodova. Tříbrankovou výhru a první vítězství letošní sezony si po porážce Jičína B připsal také HC Zlín.

V 10. kole střelecky doslova zazářil vršovický Jan Bednář, který do sítě soupeře nasázel ze hry neuvěřitelných 11. branek.

Výsledky 10. kola 1. ligy mužů:

Sokol Vršovice - Velká Bystřice  29 : 27  (16 : 11)

Nejvíce branek: Bednář Jan 11, Metlička Jakub 7, Faltejsek Tomáš 6 - Kubis Jiří 8/3, Tkadleček Dominik 6/3, Padalík Jakub 5. Sedmimetrové hody: 0/0 : 6/6. Vyloučení: 1 :1. Rozhodčí: Pavel Rutta, Jiří Větrovský. Diváci: 68.

Jan Pavlovský, trenér Sokola Vršovice: „Do utkání jsme vstoupili velmi slušně a vzhledem k tomu, že nám po celou první půli fungovala obrana, za kterou to jistil Robert Filip z branky, jsme si postupně vybudovali příjemný poločasový náskok 16:11. V šatně jsme si řekli, že je potřeba udržet výkon na stejné úrovni a nepřipustit drama jako v minulém domácím utkání s Jičínem. Bohužel se nám to ani tentokrát nepodařilo. Hned v úvodu druhé půle jsme třikrát inkasovali a vzhledem k neproměněným šancím jsme dostali hosty zpět do zápasu. Tentokrát jsme se však dokázali zkoncentrovat a postupně jsme si vzali pětibrankový náskok zpět. Tím jsme se možná nechali až moc ukolébat, a to včetně nás na lavičce. V posledních pěti minutách jsme prostřídali, hráči na hřišti si párkrát udělali, co chtěli a rázem se ze zápasu opět stalo drama. Hosté tak 15 vteřin před koncem snížili na rozdíl pouhého gólu. Naštěstí jsme snadno překonali jejich osobní obranu a nejlepší hráč zápasu Honza Bednář svou jedenáctou brankou v zápase potvrdil naše vítězství 29:27. Tentokrát nás za vítězstvím táhli tři hráči, a to kromě zmiňovaného Honzy Bednáře, ještě Kuba Metlička a Tomáš Faltejsek. Tito tři hráči měli naprosto výjimečnou střelbu,“

Tomáš Černíček, trenér Velké Bystřice: „Prvních 12 minut jsme drželi s domácími krok, ve střední pasáži prvního poločasu nám potom soupeř odskočil dvěma čtyřgólovými šňůrami. Přes zlepšený výkon po přestávce se nám v dalším průběhu nepodařilo ztrátu dotáhnout. V 53. minutě za stavu 28:22 se zdálo být rozhodnuto, nám se ale podařilo ještě snížit na 28:27, ale domácí tým z posledního útoku vítězství potvrdil. Myslím, že zápas rozhodla naše hluchá desetiminutovka mezi 13. a 22. minutou, ve které zvítězili domácí poměrem 8:1. My jsme v této fázi nebyli schopni nic ubránit a v útoku jsme byli naprosto bezzubí. Druhý poločas byl z naší strany celkově daleko lepší. Náš tým držel brankář Vydra, v prvním poločase příjemně překvapil dorostenec Spurný, v druhé půli odvedl dobrý výkon v útoku Strádal. Střelecky tým táhla trojice Kubis – Tkadleček - Padalík.“

Náchod – Chodov  29 : 36  (12 : 18)

Nejvíce branek: Vaněk Michal 8, Cvejn Radek6/6, Černý Patrik 4, Hrachový Jan 4 - Řežábek Jakub 9, Šafář Ivo 6/2, Klačo Josef 4/3, Kostelecký Jiří 4. Sedmimetrové hody: 6/6 – 5/5. Vyloučení: 1 : 1. Rozhodčí: Jiří Dolejší, Jiří Dvořák. Diváci: ´

Štěpán Vladyka, TJ Chodov: „Utkání v Náchodě jsou pro nás vždy náročná. Náchod je ve své domácí hale velmi nepříjemným soupeřem. Zápas se odehrával v duchu těch předešlých. První půli jsme odehráli solidně a zvítězili 18:12. V druhé půli jsme nepolevili v útočné fázi, za to již tradičně v obranné to nebylo dobré. S výhrou je spokojenost nicméně skóre, podobně jako minulý víkend, není dle našich představ. Koncentrace na obranu v druhých poločasech je něco, co musíme výrazně zlepšit. Máme za sebou podzimní část, kterou jsme odehráli s jednou výraznou “kaňkou” a to zápasem v Jičíně, kde jsme prohráli. Nebýt ztráty těchto dvou bodů, panovala by spokojenost s druhým místem. Nyní nás čeká zimní příprava, kterou zahájíme hned příští týden.“

Jaromír Bílý, trenér Náchodu: "Hosté od úvodu dokazovali, že přijeli do Náchoda pro vítězství. Brzy svítil na ukazateli skóre stav 0:5 a to nás poměrně již brzy donutilo vzít si oddechový čas. Ten nám sice pomohl ke snížení na rozdíl jediné branky (6:7) ale pak, po našich neproměněných šancích a zbytečných chybách, se opět chopili taktovky Chodováci, kteří odskočili na 11:7. Tento vybudovaný náskok si celkem v pohodě udržovali až do konce první půle. Ve druhém poločase se skóre ještě zvětšovalo a Chodov si tak bez větších problémů dokráčel k zaslouženému vítězství. V utkání jsme měli světlejší chvilky, kdy se nám podařilo náskok soupeře stáhnout, jenže pak opět přišly zbytečné chyby a Chodov nás trestal. Soupeř vyhrál naprosto zaslouženě, byli od začátku lepší a potvrdili, že společně s Litovlí patří na špičku tabulky."

Tatran Litovel - Dvůr Králové   26 : 18  (11 : 7)

Nejvíce branek: Piwko Luděk 6, Havlíček Michal 5/2 - Kulhánek Radim 6, Etrich Pavel 4/1. Sedmimetrové hody: 2 : 2. Vyloučení: 7 : 3. Červená karta: Kuchař Zdeněk, Jindra Petr (oba Tatran Litovel). Rozhodčí: Mojmír Valášek, Jaroslav Vychodil. Diváci:

Ivo Vávra, trenér Tatranu Litovel: „K poslednímu domácímu utkání letošního kalendářního roku na naši palubovku zavítal nevyzpytatelný soupeř ze Dvora Králové. Naši sestavu očesala nejen řada zranění, ale také absence hráčů hostujících v extralize. Takže jsme k utkání přistupovali lehce nervózní. Nicméně od počátku utkání jsme byli zcela jednoznačně pány na hřišti a vytvořili si rozhodující a uklidňující náskok ve skóre. Soupeř si vůbec nedokázal poradit s naší velmi agresivní a dobře fungující obranou. Konečný výsledek mohl být daleko výraznější, jenže naši střelci si častokrát vylámali zuby na skvěle chytajícím brankáři hostí Martinu Babčaníkovi, který dle mého byl jednoznačně nejlepším mužem utkání. Nám se daří začleňovat do naší hry nové prvky, které jsme začali trénovat, a za to musím kluky velmi pochválit. Z naší sestavy bych chtěl vyzdvihnout Petra Jindru, který poprvé dostal větší prostor v lize. Měl v utkání jasné úkoly a ty splnil na jedničku. A jako obvykle, obrovská pochvala a poděkování naším perfektním divákům. I díky nim, jdeme stále bez ztráty kytičky.“

HC Zlín - Jičín B  33 : 30  (13 : 12)

Nejvíce branek: Doležel Radek 11, Vavrys Ondřej 8, Šáš Jan 6/2 - Kozubík Vojtěch 9, Krčka Ondřej 7, Herzán Filip 4, Dvořák Vojtěch 4/1. Sedmimetrové hody: 2 : 1. Vyloučení: 3 : 1. Rozhodčí: Petr Kichner, Michal Vacula. Diváci: 89