Novinky

Pozvánka na 10. kolo WHIL s Petrou Růčkovou z DHK Baník Most

Po zimní pauze opět začíná ženská interliga, a tak se tento víkend můžeme těšit na její desáté kolo. Po Slávii a Veselí přišla s upoutávkou řada na další tým, kterým je DHK Baník Most. Právě v Mostě to poslední dobou doslova vřelo. Došlo ke změnám v realizačním týmu i hráčském kádru. S prosbou o pozvánku pro fanoušky jsme se obrátili na jednu z opor týmu, spojku Petru Růčkovou.

...více zde

 

Bude hrát za Handball KP Brno řecký reprezentant?

„Na začátku října mne oslovil trenér řecké reprezentace…,“ odpovídá Boris Aspridis na otázku, jak začala jeho cesta za možností hrát za reprezentační tým Řecka. Jestli bude úspěšná a dotáhne ji do konce, ukáže možná již následující týden.

Co má Boris, pravé křídlo Handball KP Brno, před sebou, a něco i o něm samotném, se dozvíte v následujícím rozhovoru.

...více zde

 


 

Rodí se unikátní metodický web

Zcela ojedinělý projekt a to nejen v rámci České republiky, ale také v evropském potažmo celosvětovém měřítku, se poslední dva roky připravuje především pro házenkářské trenéry hráčů a hráček všech generací. Ale samozřejmě nejen pro ně.

Téměř dva roky intenzivní práce mají za sebou autoři nového projektu, který by měl přinést velkou pomoc a ulehčení především házenkářským trenérům bez ohledu na věk a pohlaví jejich svěřenců. 

...více zde

Bez házené a lidí kolem ní nemůžu být

V plném proudu jsou registrace do různých mládežnických mezinárodních turnajů. Pozadu v tomto nezůstává ani největší z českých tradičních turnajů, Prague Handball Cup, neboli "Pragáč", který vstupuje do své 23. sezóny. Při prohlížení turnajových fotogalerií z minulých let, jsem objevila i fotografii současné seniorské reprezentantky, porubské Petry Adámkové.

...více zde

 

Poloz vypustil Lvice z klece aneb slovenský sen se splnil

Včerejší veliký úspěch slovenského týmu doslova pobláznil Slovensko i celé Česko. Hlavně ve sportu se opět ukázalo, že mentalita našich národů je naprosto stejná, a že i po rozdělení našich zemí, stále zůstáváme ČECHOSLOVÁCI!!! 

...více zde

 

EHF EURO žen 2014 s českou účastí začíná

Poslední den zbývá do zahájení XI. mistrovství Evropy žen, které tentokrát v termínu od 7.12. do 21.12. 2014 hostí Maďarsko a Chorvatsko. Česká reprezentace žen se bohužel po červnové jednobrankové prohře s Polskem na tento evropský šampionát nekvalifikovala. Českou vlajku však na EURU uvidíme. Mezi 12 nominovanými dvojicemi rozhodčích opět nechybí jména českých zástupců Jiřího Opavy a Pavla Válka, kteří do místa konání odcestovali již ve středu 3.12. Dalším českým zástupcem na EURU 2014, je kouč mosteckých Černých Andělů Dušan Poloz, kterému se podařilo po dlouhých 20 letech dovést reprezentaci žen Slovenska na evropský šampionát 2014. Mezi 80 akreditovanými fotografy bude také zástupce HNB, Roman Knedlík

...více zde

Zranění mi paradoxně pomohlo k radikálnímu rozhodnutí

Všechno prostě jednou končí a něco nové začíná. Také tak by se dala prezentovat překvapivá a pro českou házenou nemilá zpráva, která přišla minulý týden z francouzského HBC Nimes, kde již druhým rokem působí česká reprezentantka Klára Černá. Česká reprezentační pravá spojka má na svém kontě bilanci 72 startů a 206 branek vstřelených za seniorskou reprezentaci. Proč Klára (Karlucha) končí svou kariéru a jak ji ona sama vnímala, si přečtěte v následujícím rozhovoru. 

...více zde

S Ivetou Luzumovou nejen o zranění a předkvalifikaci

V poslední době se naše reprezentační týmy potýkají s nezvykle velkým počtem zraněných. V nedávných kvalifikačních zápasech mužů to bylo až extrémní, a pozadu bohužel nezůstává ani naše národní družstvo žen. Někteří zranění jsou již doléčeni, jiní se léčí a u některých, jako před několika dny v případě Kláry Černé, znamenala ukončení kariéry. Řadě zraněných vévodí nejlepší házenkáři ČR poslední sezóny, Filip Jícha a Iveta Luzumová, se kterou jsme pro fanoušky házené připravili rozhovor nejen o jejím zranění.

 

Český pohár mužů zná své osmifinalisty

Do 3.kola zápasů ČP mužů vstoupili i zástupci extraligy, také proto byly termíny zápasů o postup do osmifinále roztaženy do dvou týdnů. 

Postup do osmifinále si vybojoval jak obhájce titulu Dukla Praha, tak extraligové kluby Plzeň, Jičín, Zubří, KP Brno, Lovosice, Karviná, Litovel a Frýdek-Místek, Hranice, Zlín. 

...více zde

 

 

O víkendu budou vidět v Čechách buchtičky a Goliáš

Série zápasů evropských pohárů tento víkend pokračuje dalšími souboji, a my se můžeme těšit na to, že do nich v neděli zasáhne náš poslední, dosud odpočívající, účastník, pražská Dukla. V Mostě uvidíme odvetu třetího kola EHF Cupu a posledními zápasy se budou dohrávat i základní skupiny ligy mistryň, kde bojuje Michaela Hrbková.

...více zde

 

 

 

Pozvánka na 9. kolo WHIL s Klárou Jandáskovou z HC Veselí nad Moravou

V průběhu následujících několika dnů bude odehráho poslední letošní kolo WHIL. Na druhém místě tabulky se po 8. kole objevil tým, který by tam před začátkem soutěže asi nikdo nečekal. Tři body za jasně vedoucími Michalovcemi najdeme aktuálně nejlepší český tým tabulky, HC Veselí nad Moravou a na další kolo nás tentokrát pozve jeho odchovankyně a levé křídlo, Klára Jandásková.

...více zde