Novinky

Pozvánka lovosického Jana Landy na čtvrtfinále ČP mužů

Měsíční zimní pauza od extraligové házené, díky bohu vyplněná Mistrovstvím světa házené v Kataru, se pomalu chýlí ke konci. Hráči se po hrubé přípravě začínají opět kamarádit s balonem a ve vzduchu začíná být cítit nervozita a nadšení zároveň. Poslední boje základní části extraligy, rozhodující o tom, kdo se probojuje do „elitní“ osmičky týmů, které se poperou o titul v play off, začínají již za 10 dní. 

...více zde

 

 

Pozvánka na 13. kolo WHIL s píseckou Veronikou Malou

Poslední kolo WHIL ukázalo, že se v této soutěži nedá spoléhat jen na papírové předpoklady a že se soutěž ve své horní a prostřední části zajímavě vyrovnává. Na stíhací jízdu za čelem tabulky se jasnou výhrou v Edenu vydala Poruba. Boj o místa v českém play-off se zdramatizoval, kdy náhlým odchodem trenéra Hudáka postižené Veselí nestačilo na Prešov, Olomouc zdolala Šalu a Písek těsně porazil Zlín. Právě písecká talentovaná házenkářka,Veronika Malá, je autorkou dnešní pozvánky na nadcházející 13. kolo.

 

Neagu a Bulatović se i pro příští sezónu upsaly Budućnosti

Koncem minulého týdne došlo v jednom z nejlepších ženských týmů Evropy, černohorské Budućnosti, k několikerému prodloužení hráčských smluv. Se sportovní ředitelkou klubu, legendární Bojanou Popović, podepsalo nový kontrakt hned šest klíčových hráček.

...více zde

 

 

Upoutávka na 12. kolo WHIL se zlínskou Lenkou Hradilovou

Další kolo WHIL se nezadržitelně blíží. Víkend ,a zejména neděle, bude nabitý zajímavými zápasy. Pro fanoušky nejen ženské házené připravila pro toto kolo upoutávku aktuálně třetí nejlepší střelkyně WHIL, Lenka Hradilová, která je v této sezóně na postu pravého křídla oporou svém klubu, HC Zlín. Zlín bojuje o své místo v play-off ve velmi vyrovnaném středu tabulky. Jaký je pohled na toto kolo očima jeho nejlepší střelkyně čtěte zde.

 

 

Pozvánka na MS mužů 2015 - Česká republika vs. Egypt

V rámci třetího kola základní skupiny C se dnes čeští házenkáři střetnou po dlouhých 8 letech s házenou jiného kontinentu. Česko čeká Egypt. Zápas můžete sledovat na televizních obrazovkách ČT Sport od 16:45.hodin. Dnes se můžeme těšit na zcela jiný styl házené než je u nás zvykem. Čeká nás agresivní, výbušná, rychlá dynamická hra egyptských házenkářů, které navíc k vítězství potlačí velký počet fanoušků.
...více zde

 

 

Pozvánka na MS mužů 2015 - Česká republika vs. Švédsko

V rámci druhého kola základní skupiny C se dnes čeští házenkáři střetnou se Švédskem. Zápas můžete sledovat na televizních obrazovkách ČT Sport od 18:45.hodin.  Dvě hodiny před naším národním týmem vyběhne dnes na katarské palubovky dvojice našich rozhodčích, Václav Horáček - Jiří Novotný.

 

 

 

Premiéra za nimi – Jana a Míša o svém prvním zápase

Před několika dny jsme informovali o přestupu našich předních reprezentantek, Jany Knedlíkové a Míchaely Hrbkové, do nových klubů. Jak vypadaly jejich premiérové zápasy v novém angažmá, si můžete přečíst v následujícím článku, doplněném fotografiemi z těchto událostí.

...více zde
 

Pozvánka na 11. kolo WHIL s porubskou Leonou Švirákovou

Již dnes začíná 11. kolo ženské nejvyšší soutěže, které je rozložené do tří hracích dnů a zakončené bude v neděli ve Zlíně. Věrni tradici pokračujeme v putování tabulkou mezi českými kluby. Dnes je na řadě DHC Sokol Poruba a pozvánku pro vás velmi ochotně připravila jejich spojka, která již nakoukla i do seniorské reprezentace, Leona Šviráková

 

...více zde

Metodický web spuštěn, využijte výhodné startovací registrace!

Jak jsme vás v prosinci informovali a slibovali, tak nyní se slib stal skutečností a začaly fungovat unikátní metodické stránky určené pro všechny trenéry, trenérky i ty, kteří se chtějí „jen“ zdokonalit.

Zcela ojedinělý projekt a to nejen v rámci České republiky, ale také v evropském potažmo celosvětovém měřítku, se připravoval bezmála dva roky. Je určen především pro házenkářské trenéry hráčů a hráček všech generací. 

...více zde

 

Čeští arbitři míří na MS do Kataru

Zatímco se česká seniorská reprezentace mužů vrací z  "generálky" před MS, která se konala v Německu kde tým pod vedením trenérské dvojice Jan Filip a Daniel Kubeš sehrál dvě přípravná utkání s tamním národním týmem, připravují se čeští rozhodčí Václav Horáček a Jiří Novotný na odlet do katarského Doha, kde na ně čeká dalších 17. dvojic rozhodčích, kteří byli pečlivě vybráni a nominováni komisí IHF na světový šampionát mužů 2015, kterého se zúčastní 4 skupiny s celkovým počtem 24 týmů celého světa.

...více zde

Míša Hrbková okusí německou bundesligu

Po půlročním úspěšném angažmá v Lokomotivě Záhřeb, které bylo bohužel ukončeno předčasně díky finančním problémům v klubu, podepsala naše reprezentantka Michaela Hrbková smlouvu s aktuálně jedenáctým týmem první německé bundesligy, Frisch auf Göppingen

 

Györ má novou posilu – Češku Janu Knedlíkovou

Skvělá zpráva přišla z maďarského Györu, kde poslední půl rok žije naše reprezentační pravé křídlo, Jana Knedlíková. Po půlročním angažmá v klubu Mosonmagyaróvári KC SE odchází na hostování do aktuálně nejlepšího ženského týmu Evropy, Györi Audi ETO KC.

...více zde