Páté kolo 1. ligy poslalo do vedení tabulky Legatu Hustopěče

Páté kolo 1. ligy mužů dalo možnost konečně bodovat, a to dokonce na palubovce soupeřů, benjamínkům soutěže ze Sokola Vršovice, ti si ze Zlína odváželi historicky první prvoligové body. Omlazená sestava se vyplatila i týmu Velké Bystřice, která o body oloupila tradičního rivala z Bystřice pod Hostýnem. Záloha extraligového Jičína uhájila domácí pevnost a poslala Dvůr Králové domů bez bodů. Po pěti odehraných kolech vede tabulku s plným počtem bodů Legata Hustopeče, když papírově slabším soupeřům z Náchodu neumožnila překvapit.  Nejlepším střelcem kola byl Dominik Tkadleček (11/3) z Velká Bystřice.

Výsledky 5. kola 1. ligy mužů:

HC Zlín – Sokol Vršovice   23 : 27  (11 : 13)

Nejvíce branek: Lefan Jiří 7/2. Šáš Jan 5, Doležel Radek 5 - Holas Pavel 8, Bradáč Filip 6, Metlička Jakub 5. Sedmimetrové hody: 2/2 : 0/0. Vyloučení: 4 : 4. Červená karta: Dobeš Rostislav. Rozhodčí: Tomáš Kučerka, Karolína Pavelová. Diváci: 158.

Milan Buday, trenér HC Zlín: „Na toto utkání jsme se velmi důkladně připravovali. O soupeři jsme měli dostatek informací. Přesto jsme nedokázali soupeře dostat pod tlak a většinou jsme tahali za kratší konec. Soupeř se prosazoval lacinými brankami z pravého křídla a střelbou spojek hlavně ze středu, kdy jsme nedokázali včas přistoupit ani blokovat. Myslím, že celý tým bojoval a před domácím publikem předvedl velkou snahu. Prokázal morální sílu což dokladuje fakt, že jsme několikrát dotáhli soupeře na plichtu. Chyběl nám ten zlomový okamžik, kterým bychom Vršovice dostali na kolena. V této situaci by bylo kontraproduktivní se poddávat skepsi, musíme se k tomu postavit čelem a poprat se s tím chlapsky. Věřím týmu, kluci hrát házenou umějí!! Musíme se jen vyvarovat té spousty nevynucených chyb a zkvalitnit obranu.“

Jan Pavlovský, trenér Sokol Vršovice: „Celý tým musím pochválit za bojovnost a za to, jak jsme se poprali se zraněním několika hráčů v průběhu utkání. Zvláštní pochvalu pak zaslouží střední blok v obraně Lukáš Pína s Filipem Bradáčem, kteří odehráli výborné utkání. Filip k tomu přidal i velmi dobrý výkon v útoku a byl ve Zlíně naším nejlepším hráčem. Opět jsme se mohli spolehnout i na Pavla Holase, který přidal své nejlepší střelecké představení a zatížil konto domácích osmi brankami. I když jsme odehráli slušný zápas, tak pořád jsme udělali příliš mnoho technických chyb a ani střelecká úspěšnost některých hráčů rozhodně neměla ligové parametry. I přes vítězství je tak potřeba nadále pracovat a rozhodně máme co zlepšovat.“

Fotogalerie Jaroslava Pavlíka ZDE.

HK Bystřice p.H.  - Házená Velká Bystřice  25 : 33  (10 : 14)

Nejvíce branek: Janíček Martin 8, Mizera Bohdan 4/1, Salvet Matěj 4 - Tkadleček Dominik 11/3, Menšík Norbert           7, Kubis Jiří 6.  Sedmimetrové hody: 1/1 : 3/3. Vyloučení: 2 : 1. Rozhodčí: David Šlezingr, Jiří Špunar. Diváci: 161

Martin Žůrek, trenér Bystřice p. H.: „Věděli jsme, že k nám přijede omlazený tým, který se výsledkově každým kolem zlepšuje, což potvrdil i na naší palubovce. Soupeř hrál dynamickou házenou s tvrdou dobře pracující obranou a my jsme jim poměrně dokázali sekundovat. O zápasu rozhodly, vždy v každém poločase naše "hluché pětiminutovky", které soupeř potrestal rychlými útoky. Měli jsme v utkání také smůlu (odražené míče, nastřelené tyče), ale soupeř byl tentokrát lepší.“

Tomáš Černíček, trenér Velké Bystřice: „Utkání bylo od začátku velmi vyrovnané, až v posledních deseti minutách prvního poločasu se nám podařilo získat čtyřbrankové vedení, které jsme udržovali zhruba do 50. minuty. V závěrečné desetiminutovce, kdy již soupeř začal hrát více na riziko, jsme potom odskočili na konečný osmigólový rozdíl. Soupeř byl velmi kvalitní, výsledek utkání byl pro domácí možná až příliš krutý. Celé naše mužstvo chválím za zodpovědný a bojovný výkon. Výborně zachytal brankář Vydra a v útoku podal nadprůměrný střelecký výkon dorostenec Tkadleček.“

Házená Legata Hustopeče - TJ Náchod  31 : 24  (15 : 10)

Nejvíce branek: Stein Adam 8, Zima Tadeáš 5, Mrnuštík Pavel 4/1 - Freiberg Petr 5, Kosinka Jan 4/1, Resl Vojtěch 4, Černý Patrik 4. Sedmimetrové hody: 1/1 : 1/1. Vyloučení: 2 : 2. Červená karta: Vaněček Petr. Rozhodčí: Filip Procházka, Petr Videcký. Diváci: 80.

Petr Semerád, trenér Legata Hustopeče:

Jaromír Bílý, trenér TJ Náchod: "Od začátku utkání nás srážely vlastní chyby a špatná produktivita střelby, což ostře kontrastovalo s domácí pohodou, s níž Hustopeče zakončovaly své šance. Přesto pětibrankový poločasový rozdíl nebyl zas tak hrozivý a nehratelný. Po změně stran jsme však pokračovali v chybujícím trendu z prvního poločasu, čehož domácí dokázali využít a v jeden moment dokonce odskočili na rozdíl deseti branek. Pak se nám to sice podařilo stáhnout na „přijatelných“ pět gólů ale navíc jsme se již nedotáhli. V závěru, opět po vlastních chybách, nám Hustopeče odskočili na konečný rozdíl o 7 branek."

HBC Ronal Jičín B - 1.HK Dvůr Králové  25 : 16  (12 : 9)

Nejvíce branek: Bíšek Petr 7/4, Dvořák Vojtěch 5/1, Herzán Filip 4 - Zelinka Martin 4, Kirschbaum Jan 3, Šeba David 3, Voňka Petr 3. Sedmimetrové hody: 6/6 : 0/0. Vyloučení: 4 : 4. Červená karta: Bonaventura Pavel. Rozhodčí: Michal Nezbeda, Václav Zelenka. Diváci: 90.