Litovel, Náchod, Chodov i po 2. kole stále stoprocentní

Druhé kolo 1. ligy mužů přineslo další čtyři zápasy, ve kterých padly hned 3 červené karty a doslova střelecky zářili hustopečský Pavel Mrnuštík (10/2), náchodský Petr Freiberg (10/2) a Jiří Tiller (10/2) z Bystřice pod Hostýnem. Jak viděli výkony svých svěřenců samotní trenéři se dozvíte níže.

Tatran Litovel - HK Bystřice pod Hostýnem  30:24 (13:13)

Nejvíce branek: Macek Tomáš 6, Šmíd Jan 5/2, Šuba Marek 4, Číhal Jiří - Tiller Jiří 10/2, Tiller Radovan 6, Hradil Jiří. Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/2. Vyloučení: 4:5. Červená karta: Tiller Jiří. Rozhodčí: Adam Baader, Jiří Novotný. Diváci: 178.

Ivo Vávra, trenér Tatranu Litovel: „Bystřice přijela v oslabené sestavě jen s jedním hráčem na střídání. Věděli jsme již před utkáním, že vítězství je povinností. A právě toto nám celou první půli svazovalo ruce. O přestávce jsme si v šatně vyjasnili priority a prvních 10 minut druhé půle jsme vyhráli 10:1. Toto byl rozhodující krok k výhře. Poté se již utkání dohrávalo v poklidném tempu. Náš výkon nebyl ještě zcela ideální, ale důležité body jsou doma. Výborný výkon Honzy Juráše v brance. Musíme stále pracovat, abychom se posouvali dopředu. Nicméně, kluci zaslouží pochvalu, je radost s nimi pracovat. Nesmím zapomenout na výborné domácí publikum. Palec nahoru!“

Martin Žůrek, trenér Bystřice p. H.: „Jako ve filmu sedm statečných jsme si museli připadat, když jsme nastoupili na hřiště proti Litovli. Bohužel zranění a rodinné důvody nedovolily nastoupit některým hráčům k zápasu. a tudíž jsme přijeli pouze s jedním hráčem na střídání. První poločas jsme hráli velmi disciplinovaně, trpělivě a dohrávali jsme akce do vyložených šancí. Bohužel v úvodu druhé půle jsme neproměnili některé vyložené šance, soupeř využil našich chyb k rychlým útokům a odskočil nám na 5-7 branek. Toto manko už jsme nedokázali s takhle úzkým kádrem zkorigovat. Pochvalu zaslouží Tomáš Janků, který vychytal spoustu gólových situací, ale samozřejmě za nasazení, a hlavně bojovnost zaslouží pochvalu celý tým. Ke kvalitě zápasu se přidali i dobře pískající rozhodčí.“

TJ JM Chodov - HC Zlín  34 : 30 (18 : 18)

Nejvíce branek: Šafář Ivo 8,  Klačo Josef 7/2, Vítek Lukáš 5 - Lefan Jiří 7/4, Doležel Radek 6, Kočí Marek 4, Paululík 4, Kočí 4/1. Sedmimetrové hody: 2/2 - 7/5, Vyloučení: 5:3. Rozhodčí: Pavel Rutta, Jiří Větrovský. Diváci: 88.

Jiří Bareš, trenér Chodova: „Zápas se od začátku prvního poločasu odehrával v naší režii. V koncovce poločasu jsme udělali několik jednoduchých technických chyb čehož soupeř okamžitě využil ke srovnání našeho náskoku. Do 2 poločasu jsme nastoupili opět koncentrovaně vytvořili si náskok, který jsme s přehledem udrželi až do konce. Zápas, to ale nebyl jednoduchý, soupeř byl velmi zkušený a uměl využít každé naší nepřesnosti.“

Petr Novák, vedoucí družstva HC Zlín: „Bylo to z našeho pohledu nepovedené utkání hlavně v obraně. Nastřílet na hřišti soupeře 30 branek a prohrát o čtyři, by se nemělo stávat. V útoku jsme byli aktivní. Domácí „hasili požár“ mnohdy až za cenu faulů, ze kterých byly sedmičky nebo dvouminutové tresty. Opakem útoku však byla nedůsledná obrana bez agresivity. Když připočteme „den blbec“ našich brankářů, kterým obrana vůbec nepomohla, neproměněné sedmičky a inkasované branky ve vlastních přesilovkách, je ztráta bodů na světě. Domácím naopak vycházelo všechno, na co sáhli. Jejich úspěšnost útočných akcí byla velmi vysoká (59%). Je potřeba na toto utkání rychle zapomenout a v klidu se připravit na letošní domácí premiéru.“

Házená Velká Bystřice - Házená Legata Hustopeče  21 : 28 (11 : 14)

Nejvíce branek: Wolf Petr 6/2, Padalík Jakub 5, Kubis Jiří 5 - Mrnuštík Pavel 10/2, Stein Adam 7, Adam Michal 4. Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/2, Vyloučení: 5 : 6. Červená karta: Adam Michal. Rozhodčí: Pavel Pluhař -Tomáš Suchánek. Diváci: 125.

Tomáš Černíček, trenér Velké Bystřice: V oslabené sestavě jsme nastoupili k utkání velmi odhodlaně a v průběhu celého prvního poločasu jsme drželi se soupeřem krok, dvakrát jsme i o gól vedli. Po přestávce tlak hostujícího týmu sílil, ve 44. minutě odskočilo skóre už na 14:21 a tento sedmibrankový náskok si již hosté udržovali až do konce. Škoda, že jsme neproměnili řadu dobrých střeleckých příležitostí, včetně dvou sedmimetrových hodů. Velkou oporou hostí byl brankář Bavlnka. Své hráče chci pochválit za nasazení a snahu o kombinační hru v průběhu celého utkání, je třeba ale ještě zlepšit především součinnost v práci obrany."

Petr Semerád, trenér Legaty Hustopeče: Do druhého utkání jsme šli s větším důrazem v obraně. Výborný výkon brankáře Bavlnky, střelecky se dařilo Pavlu Mrnuštíkovi, který svými 10 góly měl velký podíl na vítězství. Rozhodující okamžik přišel chycením dvou sedmimetrových hodů domácích. Měli jsme lepší střeleckou efektivitu a vezeme si dva body. Celé družstvo podalo kolektivní a soustředěný výkon.“

Sokol Vršovice - TJ Náchod  22 : 25 (11 : 13)

Nejvíce branek: Metlička Jakub 4, Motejl Filip 4/1, Holas Pavel 4, Konečný Kryštof 3 - Freiberg Petr 10/2, Kosinka Jan 4, Černý Patrik 3. Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/2. Vyloučení: 3:6. Červená karta: Černý Patrik. Rozhodčí: Filip Barták - Karel Hladký. Diváci: 77.

Jan Pavlovský, trenér Sokola Vršovice: „Dvě úvodní kola se nesla z našeho pohledu nesla především v duchu seznamování s novou soutěží. K druhému utkání přijel přeci jen pro nás hratelnější soupeř z Náchodu. Tentokrát jsme byli schopni soupeři konkurovat a troufnu si říci, že hosté nebyli lepší, ale my jsme jim našimi chybami dva body darovali. Jak jsem již říkal, první liga se hraje v jiném tempu než ta druhá a my zatím děláme mnohem více technických chyb než v minulém ročníku. To nás pak stojí lepší výsledek. Pokud se nám nepodaří toto zlepšit tak moc bodů sbírat nebudeme.“

Jaromír Bílý, trenér TJ Náchod: "Utkání začalo oboustranně opatrně. Domácí na nás vyrukovali s obranou 2:4, s čímž jme měli zpočátku problémy, a i díky tomu to bylo v polovině první půle 7:6 pro domácí. Ke konci prvního poločasu se nám podařilo odskočit Vršovicím na 12:9 a první poločas nakonec vyhrát 13:11. Rozhodující byl úvod druhého poločasu, kdy se nám podařilo šňůrou 4 branek utéct domácím na 18:12 a následně 20:14. Ještě ve 27. minutě jsme vedli 25:18, ale v závěrečných třech minutách jsme trochu polevili a dovolili domácím zkorigovat výsledek na konečných 22:25."